KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346156
nr 1434 6156
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Kust med sjöfåglar, Signerad. Olja på duk, 45x79, yttermått inklusive ram: 64x100 cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:08:58
29/11 10:50:53
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder